Kontakt

Archiwum Państwowe w Zamościu

ul. Hrubieszowska 69A

22-400 Zamość Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 84 639 23 35

Featured

Archiwariusz Zamojski na liście punktowanych czasopism!

1Z wielką przyjemnością informujemy, że czasopismo naukowe „Archiwariusz Zamojski”, które Archiwum Państwowe w Zamościu, wydaje od 2002 r. zostało wysoko ocenione przez międzynarodową bazę indeksacyjną czasopism naukowych Index Copernicus Journals Master List. Zachęcamy do przesyłania tekstów na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziękujemy serdecznie naszym Autorom i Recenzentom za podnoszenie poziomu naukowego czasopisma.Informacje o czasopiśmie i numery archiwalne:

http://archiwariusz.zamosc.ap.gov.pl/

https://czaz.akademiazamojska.edu.pl/index.php/az/issue/archive https://journals.indexcopernicus.com/search/journal/issue?issueId=all&journalId=123036

Featured

"Archiwariusz Zamojski" na liście punktowanych czasopism!

7Szanowni Państwo miło nam poinformować, że w wykazie czasopism naukowych z 17.07.2023 r., "Archiwariusz Zamojski" wydawany przez Archiwum Państwowe w Zamościu otrzymał 40 punktów. Serdecznie zapraszamy do nadsyłania artykułów do tomu 21. Materiały przyjmujemy do września na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Informacje o czasopiśmie i numery archiwalne:

http://archiwariusz.zamosc.ap.gov.pl/

https://czaz.akademiazamojska.edu.pl/.../az/issue/archive...

https://journals.indexcopernicus.com/search/journal/issue...

Featured

Archiwariusz Zamojski w bazie ERIH PLUS

blue flowerMiło nam poinformować, że „Archiwariusz Zamojski”, publikowany na Platformie Czasopism Akademii Zamojskiej: czaz.akademiazamojska.edu.pl, przeszedł pozytywnie proces oceny i został włączony do prestiżowej bazy ERIH PLUS (The European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences) – jednej z najważniejszych baz indeksacyjnych dla czasopism humanistycznych i społecznych.

Zachęcamy do publikowania na łamach naszego periodyku!
Teksty przyjmujemy do końca sierpnia.

Featured

Informacje o czasopiśmie

cover issue 92 pl PLArchiwariusz Zamojski” jest czasopismem naukowym o tematyce archiwalno-historycznej. Jest to rocznik wydawany od 2002 r., przez Archiwum Państwowe w Zamościu, w wersji drukowanej i elektronicznej. W swej idei nawiązuje do dawnych tradycji wydawniczych Zamościa (Drukarnia Sejmikowa).

Na łamach czasopisma publikowane są artykuły naukowe i teksty źródłowe, odnoszące się terytorialnie do regionu Zamojszczyzny oraz postaci związanych lub pochodzących z tych stron. Znaleźć w nim można głównie artykuły powstające w oparciu o zasób Archiwum Państwowego w Zamościu (a także innych archiwów, jeśli łączą się tematycznie z profilem czasopisma)